Filosofie voor het dagelijks leven - Online lezing over Simone de Beauvoir

*Alle online lezingen hebben 20% korting
Veel mensen vinden filosofie interessant, maar het heeft ook een serieus en zwaar imago. Mijn ervaring is dat juist filosofen op een ontspannen en speelse wijze bespreken leidt tot meer diepgang.
In de online lezingen in de serie ‘filosofie voor het dagelijks leven’ verkennen we hoe filosofen ons kunnen helpen het leven beter te begrijpen. Van daten tot dierenleed, van klimaatverandering tot carrièrekeuzes, ik bespreek de filosofen in relatie tot de thema’s die je in je persoonlijke en professionele leven tegenkomt. In elke lezing stoffen we een filosoof af. Na een lezing gaan we met elkaar in gesprek en doen korte oefeningen, want pas in het gesprek en de ervaring komen de filosofische ideeën echt tot leven.
Verwacht geen totaaloverzicht van het gedachtegoed van de filosoof die we bespreken, maar een paar kernideeën die we samen uitwerken in relatie tot onderwerpen die voor ons belangrijk zijn. Zo kan Plato ons helpen nadenken over wat groei en ontwikkeling in het leven inhoudt, heeft Heidegger veel te zeggen over ons verlangen ‘gewoon te zijn’, geeft Bergson inzicht in de rol die tijd speelt in ons leven, en laat De Beauvoir ons zien hoe we om kunnen gaan met dilemma’s en onzekerheid zonder voor ze weg te lopen.
Online lezing over Simone de Beauvoir
De oplossing voor onzekerheid en de paradoxen van het leven is niet zekerheid, schrijft De Bauvoir, maar juist het omarmen van onzekerheid. Hoe omarm je de grilligheid van het bestaan en leef je in vrijheid?
In deze lezing duiken we het existentialisme in, dus trek je zwarte coltrui aan. Simone de Beauvoir’s boek De Ethiek van Ambiguiteit laat zien hoe existentialisme een ethiek bevat. Ze beschrijft verschillende stadia van vrijheid die we in deze lezing verkennen. Ben je een serieus persoon, een avontuurlijk persoon of een vrij persoon? Ontdek het in deze lezing!
Online interactieve lezing: Deze lezing wordt live online aangeboden in een virtuele lesomgeving.
Wat heb je nodig om mee te doen? Een computer, laptop of tablet met een webcam of ingebouwde camera en microfoon en een internetverbinding.
*Let op: de 20% korting is al inbegrepen in de prijs.
- 1 sessie van 2 uur
Toon details
- 1: woensdag 17 dec 2025 - 19:30 – Online cursus, niet op locatie
- Schrijf je tijdig in; op basis van het aantal inschrijvingen bepalen we of de cursus kan starten.
- € 21,50
- Mario Veen
- Online cursus, niet op locatie
Toon adres-info
- Online cursus, niet op locatie
- info online
De online cursus gaat via Zoom of Teams en de docent stuurt je voor aanvang van de cursus, de link met de uitnodiging voor de inlog van de cursus. Deze wordt gestuurd naar je e-mail-adres. Kijk vooral ook in je spambox als je kort voor aanvang van de cursus geen link hebt ontvangen! Voor degenen die laat inschrijven: Als je op het laatste moment inschrijft, dus binnen een halve dag voor aanvang van de cursus, dan kan het zijn dat je geen link meer voor de les krijgt.